Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej najlepszym oddziałem w całej Polsce

20 czerwca 2016

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zdobył tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Reprezentacja BiOSG wygrała aż pięć z ośmiu konkurencji rozegranych podczas zawodów.

Zawody „Najlepsi w Straży Granicznej” odbyły się w Kętrzynie w dniach 15 – 17 czerwca. Zmierzyło się w nich 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w: jeździe precyzyjnej rowerem i Land Roverem, jeździe terenowej pojazdem ATV, w biegu sztafetowym (4×400), składaniu i rozkładaniu broni oraz w strzelaniu.

Wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna Land Roverem. W tej dziedzinie najlepsza okazała się drużyna BiOSG. Piłka znajdująca się na masce auta nie mogła spaść więc liczyła się sprawność i umiejętności kierowcy.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się zarówno kondycją fizyczną jak i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny. Tu również ekipa z BiOSG okazała się bezkonkurencyjna.

W ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji zwycięzcą został Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Drugie miejsce zajął Warmińsko-Mazurski Oddział SG, a na trzecim miejscu uplasował się Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Skład zwycięskiej reprezentacji BiOSG: sierż. SG Irmina Sikora-Kołodziej – Wydział Kadr i Szkolenia BiOSG, mjr SG Tomasz Skawiński – Placówka Straży Granicznej w Czarnej Górnej, por. SG Paweł Stańko – PSG Ustrzyki Górne, chor. sztab. SG Bogusław Ślazyk – PSG Ustrzyki Górne.