Bezpłatne zwiedzanie Przemyskiego Schronu Kierowania Obroną Cywilną podczas III Nocy Fortyfikacji

12 grudnia 2017

W dniu 20 stycznia 2018 wszyscy miłośnicy historii i mocnych przeżyć będą mieli możliwość bezpłatnego zwiedzenia Przemyskiego Schronu Kierowania Obroną Cywilną.Informacje o sposobie rezerwacji już niebawem na stronie Schronu Kierowania Obroną Cywilną.

Podczas III Nocy Fortyfikacji chętni będą mogli bezpłatnie zwiedzić Przemyski Schron Kierowania Obroną Cywilną, mieszczący się pod budynkiem Szkoły Podstawowej nr 14.

Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się przy ulicy Pułkownika Marcina Borelowskiego 12 w Przemyślu wybudowany został wraz ze szkołą w 1966 roku podczas słynnej akcji „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Budowa schronu była następstwem zimnej wojny i zagrożeń jakie ze sobą niosła.

Powierzchnia schronu to 177,98 m2 na którą składa się szereg pomieszczeń technicznych i powierzchni do pracy oraz odpoczynku załogi.

Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” udostępniło do zwiedzania ten obiekt w maju 2016 roku, pół roku temu wprowadzono też możliwość udziału w escape room, w którym gracze wcielają się w załogę schronu i m. in. muszą zmierzyć się z jej zadaniami.