Audi najdroższym pojazdem zatrzymanym w tym roku przez Straż Graniczną

30 listopada 2018

Skradziony samochód marki Audi Q7 nie opuścił granic naszego kraju. To najdroższy pojazd zatrzymany w tym roku przez pograniczników.

Do zdarzenia doszło 30 listopada, kilkanaście minut po północy, na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 61-letni obywatel Ukrainy kierujący luksusowym audi Q7 na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W związku z wątpliwościami co do legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze Strażnicy Granicznej wspólnie z przedstawicielem słoweńskiej policji granicznej oddelegowanym na Podkarpacie w ramach misji Frontex, poddali pojazd szczegółowej kontroli.

Kontrolerzy ustalili, że numery identyfikacyjne pojazdu zostały usunięte, a na ich miejsce umieszczono fałszywe znaki. Z kolei zidentyfikowane oryginalne numery VIN widniały w międzynarodowych bazach policyjnych (SIS oraz Interpol). Funkcjonariusze potwierdzili, że pojazd jest poszukiwany w kilkudziesięciu krajach w związku z kradzieżą zgłoszoną na terytorium Niemiec.

Wartość zatrzymanego pojazdu oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

To już 153. skradziony pojazd zabezpieczony w tym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG.