Akcja Splash już w Przemyślu. Kogo u nas poleją wodą?

26 sierpnia 2014

Komendant Główny Policji Marek Działoszyński, posłanka Agnieszka Pomaska, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i wiele innych czynnych i znanych urzędników, polityków i celebrytów zostało potraktowanych bezceremonialnie oblanych kilkoma wiadrami wody. 

Oczywiście to tylko zabawa. Viralowa akcja Splash, która od miesięcy święci tryumfy popularności na świecie jest już w Polsce. Zabawa polega na zgodzie na oblanie się zimną wodą, wpłacenie pewnej sumy na wybrany cel charytatywny i nominowanie trzech kolejnych nieszczęśników.  Komendant Główny Straży Granicznej Dominik Tracz, który przez kilka lat szefował pogranicznikami w Przemyślu, swój kubeł zimnej wody otrzymał dziś po południu. Po „egzekucji” do kolejnego oblania nominował między innymi Wojewodę Podkarpacką Małgorzatę Chomycz Śmigielską oraz znanego przemyskiego fajczarza Zbigniewa Bednarczyka.  Czy dzięki tym nominacjom kubły kolejne nominacje rozleją się na przemyskich prominentów?

Na świecie w zabawie wzięło udział wielu sławnych i wiele mogących postaci, takich jak Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Steven Spielberg. Od wody wykręcił się Barack Obama a nominowany Władimir Putin nie odniósł się jeszcze do swoich zamiarów, w tym jak i zresztą w niemal każdym kontekście.

Film z oblania generała Dominika Tracza można zobaczyć na facebookowym profilu Straży Granicznej

Splash z podkarpackim komendantem policji