Akcja „Jedz Jabłka” na stacjach w Radymnie i Jarosławiu

2 września 2014

Jabłka wprost z pod grójeckich sadów otrzymają na początku września klienci ogólnopolskiej sieci stacji paliw Moya, w tym również na stacjach w Jarosławiu i Radymnie. W ten sposób firma przeniesie wirtualną akcję Jedz Jabłka do rzeczywistości.

Akcja rozpocznie się w czwartek, 4 września. Na jej potrzeby właściciel polskiej sieci stacji paliw Moya zakupił 10 ton jabłek od sadowników spod Grójca, czyli z jabłkowego zagłębia Polski, szczególnie dotkniętego rosyjskim embargiem. Średnio każda stacja rozda ponad 100 kilo owoców, a szacunkowo starczy ich na trzy dni akcji. Będą to jabłka z amerykańskiej odmiany deserowej Paulared, o aromatycznym, słodko-kwaskowatym miąższu, najlepiej smakujące jako przekąski.

Niezależnie od wartości tankowania czy stacyjnych zakupów, każdy klient stacji Moya do paragonu otrzyma piękne, polskie jabłko. W ten sposób przeniesiemy internetową akcję do realnego świata – mówi Leszek Hendzel, Dyrektor ds. Operacyjnych w sieci Moya – To spontaniczne działanie, poprzez które wyrazimy nasze poparcie dla interesów sadowników, symbolicznie solidaryzując się ze wszystkimi polskimi przedsiębiorcami. Poza tym nasze krajowe jabłka po prostu są smaczne i zdrowe, więc chcemy się cieszyć nimi na koniec lata” – dodaje Leszek Hendzel.

Moya to ogólnopolska sieć stacji paliw licząca prawie 100 działających obiektów. Stacje obecne są we wszystkich województwach, a większość z nich prowadzi także sieciowy koncept gastronomiczny Caffe Moya. Właścicielem sieci Moya jest polska spółka Anwim, jedno z największych prywatnych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową sprzedażą paliw w kraju.