Agresywny włamywacz zatrzymany

16 lipca 2018

42-letni mężczyzna chciał włamać się do zaparkowanego pojazdu przy ul.Borelowskiego w Przemyślu. Został zatrzymany i już usłyszał zarzut.

W dniu 6 lipca przed godz. 23, według relacji zgłaszającego zdarzenie sprawca zdjął niemieckie tablice rejestracyjne z samochodu marki BMW – zaparkowanego przy ul. Borelowskiego w Przemyślu – włożył je do reklamówki i próbował siłą opuścić szybę w samochodzie.

Na miejsce skierowano policyjny partol, który zauważył na jezdni porozrzucane śmieci i przewrócony kosz. Po kilku minutach z bramy wybiegły dwie przestraszone osoby, uciekające przed agresywnym mężczyzną. Ten na widok policjantów zaczął uciekać, ale został szybko zatrzymany. Przez cały czas był agresywny i nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń. Funkcjonariusze ustalili, że agresor wyrwał metalowy znak i chciał nim rzucić w uciekających mężczyzn.

42-letni obywatel Ukrainy został przewieziony do przemyskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci z wydziału prewencji przemyskiej komendy, na podstawie zebranych dowodów uzyskanych w toku prowadzonych spraw ustalili, że 42-latek dopuścił się w ostatnim czasie kilku kradzieży, wykrzykiwał także wulgaryzmy w miejscu publicznym. Do sądu skierowano wnioski o jego ukaranie.

Fot. KMP Przemyśl