Czy jest potrzebny przystanek przy cmentarzu Zasańskim?

22 grudnia 2016

Czy w bezpośredniej lokalizacji tuż przy cmentarzu „Zasańskim” jest potrzebny przystanek autobusowy ? Taką potrzebę widzą szczególnie starsi mieszkańcy naszego miasta.

Osoby korzystające z miejskiej komunikacji udając się na cmentarz „Zasański” wysiadają na przystanku zlokalizowanym na wzniesieniu, przy ul.Sikorskiego. Problem pojawia się jednak w przypadku osób starszych, dla których niejednokrotnie pokonanie takiej „górki” jest uciążliwe. Dużym ułatwieniem byłby przystanek tuż przy cmentarzu.

Sprawą zajął się radny Maciej Kamiński, który na prośbę mieszkańców w tej sprawie wystosował interpelację do władz miasta. Przystanek w tym miejscu, chociażby na żądanie, a ze zwiększoną liczbą kursów w okresach świątecznych rozwiązałby problem.Ludzie starsi lub schorowani, którzy nie posiadają własnego pojazdu mają utrudnione dotarcie do grobów swoich najbliższych, co można było zauważyć np. podczas ostatniego dnia „Wszystkich Świętych”, a niestety nie wszystkich stać na płatny inny dowóz – mówi radny M.Kamiński.