80 przemyskich lekarzy wycofało zgodę na dłuższą pracę

9 stycznia 2018

Przemyscy lekarze wypowiadają złożone klauzury opt-out dotyczące dyżurów poza godzinami regulowanymi przez kodeks pracy. Obecnie takich przypadków jest ok 80.

W całym kraju, lekarze wypowiadają złożone klauzury opt-out dotyczące dyżurów poza godzinami regulowanymi przez kodeks pracy. W województwie podkarpackim takie przypadki dotyczą m.in Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie umowy wypowiedziało 180 lekarzy, w najbliższym czasie dołączą do nich lekarze ze szpitala w Krośnie.

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Ojca Pio w Przemyślu takich wypowiedzeń złożono obecnie około 80. Przypadki dotyczą lekarzy różnych specjalizacji, w tym w dużej mierze również kardiologów.

Potwierdzamy fakt takiej zaistniałej sytuacji w naszym szpitalu. Jednocześnie zapewniamy, że te wydarzenia nie wpłyną obecnie na proces leczenia i działalność szpitala pod jakimkolwiek względem. Dyrekcja szpitala pracuję również nad tym, żeby pacjenci w jak najmniejszym stopniu odczuli zaistniałą sytuację. W dalszym ciągu monitorujemy ciąg wydarzeń i staramy się reagować na bieżąco. Rozważamy wprowadzenie zmianowego czasu pracy. – o stanowisku szpitala w Przemyślu informuje Maciej Kamiński.

Anna Fortuna