Policja zatrzymała w Przemyślu handlarzy narkotyków

5 marca 2014

Policja zlikwidowała w Przemyślu grupę przestępczą, która zajmowała się handlem i przemytem narkotyków. Była to, według informacji Podkarpackiej Komendy Policji działalność na dużą skalę. Zatrzymani, byli powiązaniu ze środowiskiem pseudokibiców.

Policja prowadziła sprawę od końca 2013 r. Wtedy to w Rzeszowie zostało zatrzymanych dwóch kurierów, którzy przewozili z Holandii do Przemyśla około 3 kilogramy marihuany. Dodatkowo w późniejszych przeszukaniach, policjanci odkryli jeszcze 1,5 kg marihuany i 200 g amfetaminy.

W lutym, po rozpracowaniu grupy przez Centralne Biuro Śledcze, policjanci wraz funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali innych jej członków. Byli oni odpowiedzialni za przemyt i dystrybucję narkotyków. Klientami grupy byli przede wszystkim przemyscy pseudokibice.

Łącznie zostało zatrzymanych 8 mężczyzn. Zarzuty, jakie otrzymali to: kierowanie lub udział w grupie przestępczej, przemyt handel narkotykami na dużą skalę. Grozi im kara 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

fot. Podkarpacka Komenda Policji