6 powodów, dla których warto studiować grafikę komputerową i produkcję multimedialną

11/07/2017
2093 Views

Marzysz o reżyserowaniu małych form multimedialnych, kręceniu reklam czy sprzedaży towarów i usług w sieci? Chcesz zajmować się grafiką komputerową czy dziennikarstwem internetowym? Możesz zrealizować swoje plany dzięki jedynym w Polsce studiom na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna! Poznaj 6 powodów, dla których warto wybrać te studia. Powód ostatni Cię zaskoczy!

To unikatowy kierunek, który łączy w sobie grafikę komputerową, tradycyjne dziennikarstwo, dziennikarstwo internetowe i multimedia. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z przestrzenią multimedialną odnajdziesz w nim najefektywniejsze na rynku połączenie teorii z praktyką.

W programie przewidziano specjalistyczne zajęcia, takie jak organizacja produkcja i projektowanie przestrzeni multimedialnej, typografia, pracownia animacji i wideo, grafika multimedialna czy rysunek i kompozycja.

Na anglojęzycznej ścieżce kształcenia GRAPHIC DESIGN zajęcia realizują – według amerykańskich standardów – światowej klasy eksperci z obszaru grafiki komputerowej i efektów specjalnych z Purdue Institute, będącego częścią Uniwersytetu w Indianapolis – najlepszej amerykańskiej uczelni kształcącej grafików multimedialnych. Jednym z nich jest prof. Mark Bannatyne, specjalista z zakresu grafiki komputerowej, stypendysta Komisji Fulbrighta.

Podczas zajęć rozbudzimy Twoją wyobraźnię graficzną i przestrzenną. Wykształcimy też umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi niezbędnymi do wizualizacji kreowanych projektów. Będziesz pracował na programach takich jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, After Effects czy Adobe Premiere.

Większość zajęć to specjalistyczne laboratoria i warsztaty prowadzone przez designerów, grafików i artystów.

W dydaktyce wykorzystujemy nowoczesny sprzęt zgodny z aktualnymi standardami obowiązującymi na świecie. Do Twojej dyspozycji oddajemy studio telewizyjne, eye tracker oraz Laboratorium Motion Capture. Będziesz pracował na sprzęcie i oprogramowaniu używanym w agencjach reklamowych i firmach zajmujących się produkcją multimedialną.

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna to kierunek jedyny w swoim rodzaju. Jest wynikiem dopasowania do zmieniających się trendów w marketingu wizualnym, PR, dziennikarstwie i grafice komputerowej. Stanowi połączenie najbardziej nowoczesnych i rozwijających się cech tych obszarów z elementami tradycyjnego dziennikarstwa i grafiki.

Bezpłatne warsztaty graficzne

Chcesz się dowiedzieć jak obraz, który masz w głowie przenieść do rzeczywistości? Jeśli chcesz poznać nowoczesne technologie graficzne wykorzystywane w tworzeniu animacji i gier, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Uczestnicząc w nich zobaczysz, na jakim poziomie kształcimy na grafice komputerowej i produkcji multimedialnej. Znakomity, młody grafik, specjalista w obszarze animacji – Mikołaj Birek (dowiedz się, kto to jest)  – otworzy przed Tobą świat kreacji graficznej. Wyjaśni i pokaże jak, dzięki nowoczesnym technologiom, przekuć pomysł na obraz. Nie musisz być specjalistą w zakresie oprogramowania graficznego. Wystarczy otwarta głowa, pomysł i chęci. Dowiedz się więcej! 

Dowiedz się więcej o kierunku! wsiz.rzeszow.pl/grafika

 

Inne wiadomości

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej
Przemyśl
687 views
Przemyśl
687 views

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

af - 16/07/2018

Jedynastego lipca, w Przemyślu odbyły się obchody upamiętniające Krwawą Niedzielę. Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i…

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
Przemyśl
958 views
Przemyśl
958 views

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu

af - 16/07/2018

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu informuje o mogących wystąpić zakłóceniach w pracy sieci wodociągowej oraz okresowych spadkach ciśnienia. Przedsiębiorstwo…

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów
Przemyśl
414 views
Przemyśl
414 views

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów

af - 16/07/2018

40-letni mieszkaniec Przemyśla ukradł karton papierosów. Został zatrzymany przez policjantów, gdy uciekał. W dniu 12 lipca, około godz. 8, w…