50-lecie szkoły w Nehrybce

11 czerwca 2014

 Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce obchodziła swoje 50-lecie. Uroczyste obchody zorganizowano w czwartek, 5 czerwca.

Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem bp Adama Szala. Następnie odsłonięto tablicę pamiątkową na budynku szkoły. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in.: Wójt Gminy Przemyśl Witold Kowalski, który z tej okazji przekazał szkole TV, absolwent tej placówki radny Władysław Bukowski, który reprezentował wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, wicestarosta przemyski Marek Kudły oraz przedstawiciele biur poselskich Marka Rząsy i Piotra Tomańskiego.

Uroczyste przemówienia, życzenia, część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz tort z wizerunkiem patrona szkoły podkreśliły wyjątkowość tych obchodów. Święto było okazją do licznych wspomnień. Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna.

Szkoła w Nehrybce zaczęła funkcjonować w 1946 r posiadając jedynie jedną salę lekcyjną oraz mieszkanie nauczycielskie. Budowę obecnego budynku rozpoczęto w roku 1962. Pierwszym dyrektorem tej placówki był mgr Edward Kucaba. W 2003 r do szkoły podstawowej w Nehrybce dołączono gimnazjum, a w roku ubiegłym przedszkole. Dyrektorem szkoły od 2008 r jest mgr Beata Rojek.

fot. Urząd Gminy Przemyśl