46-letni agresywny mężczyzna uszkodził elewację przemyskiego budynku Urzędu Miejskiego

25 kwietnia 2018

46-letni mężczyzna uszkodził elewację budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Agresywnego mieszkańca naszego miasta przewieziono do szpitala.

W niedzielę przed godz.14, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od funkcjonariuszy, którzy mając dzień wolny na przemyskim Rynku ujęli mężczyznę, który niszczył budynek Urzędu Miejskiego. Sprawca był agresywny i bardzo pobudzony, nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Mężczyzna rzucał w budynek wszystkim co miał pod ręką, w tym też kamieniami, w pewnym momencie przesunął pobliską donicę i zaczął wyrywać kostkę brukową. To zachowanie mogło stanowić zagrożenie dla innych osób.

W ujęciu i opanowaniu mężczyzny pomogli dwaj młodzi mężczyźni, 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego oraz 22-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, którzy przyglądali się całemu zajściu.

Sprawca uszkodził elewację budynku, kostkę brukową, donicę oraz okno. Szkody, które wyrządził, zostały oszacowane na kwotę 1000 złotych. Ponieważ 46-letni przemyślanin, powinien przebywać pod opieką lekarzy, został przewieziony do szpitala.