Czterdzieści nowych firm powstało dzięki Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

20 sierpnia 2014

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje projekt „Pierwszy biznes”. Dzięki temu wsparciu, w czerwcu tego roku powstało 40 firm.

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w czerwcu tego roku przyczyniła się do powstania 40 nowych firm. Nowe podmioty gospodarcze utworzono w ramach programu „Pierwszy biznes”.

Chętni do założenia swojej działalności gospodarczej, to osoby bezrobotne do 30 roku życia lub powyżej 50. Osoby te otrzymały pomoc w przygotowaniu biznes planu, a następnie bezzwrotne dotacje na jego realizację.

Otrzymana pomoc w wysokości od 22 do 30 tys. zł, to środki na wyposażenie, maszyny, urządzenia oraz prace remontowo-adaptacyjne. Korzystający z tego projektu otrzymują również przez pół roku co miesiąc 1600 zł w ramach dotacji pomostowej. Pieniądze te można przeznaczyć na koszty związane z prowadzeniem działalności.

Firmy powstałe dzięki pomocy PARR oferują m.in.: meble na wymiar, ręcznie wytwarzane wyroby z masy solnej, nadruki na odzież, naprawę sprzętu komputerowego, usługi fotograficzne, fizjoteraupetyczne.

Dodatkowo w nowo utworzonych firmach powstanie 17 miejsc pracy.

Projekt „Pierwszy biznes” współfinansowany jest UE.

Fot. PARR