3:1 Polska – Ukraina – na przemyskim Orliku rozegrano mecz „Mamusiek”

13 czerwca 2017

W dniu 3 czerwca na przemyskim Orliku przy ul.Dworskiego obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas tej imprezy rozegrano wyjątkowy mecz „MAMUSIEK” Polska – Ukraina .

W dniu 3 czerwca na przemyskim Orliku obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas imprezy wspólnie bawiło się blisko 200 dzieci z Polski i Ukrainy i tyle samo dorosłych. W turniejach piłkarskich w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało w sumie 16 zespołów. Dzieci mogły także zmierzyć się jeszcze w innych grach i dyscyplinach m.in w szachach, rzucaniem do celu, biegu w workach, w sztafecie cukierkowej czy konkursie na najlepiej wykonany hymn Orlika. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę medale, puchary, słodycze i lody. Zmęczeni,e ale szczęśliwi opuszczali Orlik przy ulicy Dworskiego.

Tego samego dnia pokazano również rakowi piersi Różową Kartkę i rozegrano międzynarodowy mecz Polska – Ukraina „Mamusiek ” w ramach II Turnieju Przyjaźni, który zakończył się naszą wygraną 3-1. Ambasadorkami tego wydarzenia były reprezentantki Polski „Mamusiek”, reprezentantki Ukrainy „Mamusiek” oraz Pin Up Przemyśl Girls, a także wszyscy obecni, którzy mówią rakowi stop!

Najważniejszą rozgrywką tej imprezy był mecz o puchar Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Akcje przenosiły się z bramki do bramki, ale pierwszą w historii bramkę w zamieszaniu podbramkowym zdobyła Monika Lewicka. Radość w zespole Polskim jednak nie trwała długo, bo ostro natarły na naszą bramkę Ukrainki i kąśliwym strzałem z narożnika pola karnego zmusiła do kapitulacji naszą niezawodną do tej pory Edytę Majgier i Mylanik Olena mogła wpaść w ramiona swoich koleżanek, zrobiło się 1 – 1. Radość trenera Ukrainy Andrzeja Szagało i całego sztabu trenerskiego Ukrainy była bardzo oryginalna. Po zmianie stron i reprymendzie naszych trenerów Wojtka Pawłowskiego i Jacka Barana na efekty nie trzeba było długo czekać. W kapitalny sposób uwolniła się z pod opieki obrońców Ania Bawoł i plasowanym uderzeniem zmusiła do kapitulacji bramkarkę Ukrainy. Ukrainki raz po raz atakowały polską bramkę nie dając spokoju naszej defensywie, tę nerwową chwilami grę uspokoiła reprezentantka Polski Gosia Zubik-Borysławska, która po przyjęciu bardzo trudnej piłki, fantastycznym strzałem z drugiej linii ustala wynik tego pierwszego historycznego spotkania na szczeblu państwowym Polska – Ukraina na 3 – 1 dla Polskich „Mamusiek”. Emocje udzieliły się też licznie zebranej widowni a nasz spiker pan Piotr zaniemówił z tych emocji. Firma ochroniarska jak przystało na tej rangi imprezę miała pełne „ręce” roboty, musieli interweniować i nie dopuścili do wymiany koszulek czego niektórzy kibice zgromadzeni na trybunach gorąco się domagali (a szkoda).

Skład kadry Polski: Beata Karnas-Skalska (kapitan), Dominika Oziembłowska, Iwona Pyszkowska-Horodecka, Anna Bobrowicz, Sandra Łaniusz, Edyta Majgier, Małgorzata Baniecka, Małgorzata Zubik-Borysławksa, Małgorzata Wilowska, Małgorzata Kucab, Joanna Makarowska, Agnieszka Frydlewicz-Kłusek, Barbara Grabowska, Dorota Grabowska, Renata Grabowska, Renata Majcher, Monika Bojarska, Urszula Bańcarz, Marzena Mokrzyńska,Anna Wojtaszek; Trenerzy: Wojciech Pawłowski i Jacek Baran, kierownik: Renata Łaskarzewska.

Anna Fortuna