30 maja w przemyskim CK odbędzie się IX Festiwal Filmów Kina Niezależnego

25 marca 2015

Ruszył nabór do 9. Festiwalu Filmów Kina Niezależnego „CK OFF”, który odbędzie się 30 maja w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu brzmi: „CK OFF się śmieje”.

Festiwal organizowany jest w formie konkursu, którego celem jest wspieranie i propagowanie artystycznej wizji i wyobraźni niezależnych twórców filmowych.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez przemyską grupę filmową Zwellinder oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Organizatorom zależy na popularyzacji niezależnej polskiej sztuki filmowej.

W festiwalu mogą brać udział, oprócz twórców niezależnych, studenci kierunków filmowych. Organizatorzy nominują do pokazów kilkanaście filmów, które ocenia profesjonalne jury, w którym zasiadają znawcy i miłośnicy kina m.in. Piotr Matwiejczyk, znany polski reżyser. CK OFF zaliczany jest do grupy najbardziej niezależnych festiwali w kraju.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: http://ck.przemysl.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-765-3318