Warsztaty ikonograficzne dla dzieci w MDK Przemyśl

30 listopada 2015

Uczniowie wraz z przedszkolakami uczestniczyli w warsztatach ikonograficznych pod hasłem „Pod skrzydłami aniołów”. Zajęcia odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu.

W dniu 28 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyły się warsztaty ikonograficzne dla dzieci „Pod skrzydłami aniołów”. W spotkaniu uczestniczyło 32. uczniów z kl. I-III szkół podstawowych oraz kilku wychowanków przedszkoli. Podczas prezentacji multimedialnej dr Zofia Bator zapoznała uczestników z różnymi sposobami przedstawiania aniołów w sztuce chrześcijańskiej. W części praktycznej dzieci mogły malować anioły według podanych wzorców lub wziąć udział w konkursie wykonując własne prace twórcze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, obrazek oraz słodki poczęstunek.

Współorganizatorem tego wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej w Przemyślu, które od kilku lat promuje tematykę sztuki chrześcijańskiej także wśród najmłodszych. W ubiegłym roku odbyły się także w MDK warsztaty ikonograficzne poświęcone św. Mikołajowi oraz Tajemnicy Wielkiej Nocy. Warto też wspomnieć, że już drugi rok w tej placówce prowadzone są nowatorskie zajęcia ikonograficzne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Uczestnicy zapoznają się na nich z symbolicznym językiem sztuki chrześcijańskiej oraz rozwijają i doskonalą swoje umiejętności plastyczne, tworząc własne kompozycje z wykorzystaniem różnych technik.

fot. i tekst Zofia Bator