16 -latek kradł lakiery do paznokci

27 marca 2017

16-latek kradł lakiery do paznokci z przemyskich drogerii. Jego sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

W okresie od 6 lutego do 22 marca br. w dwóch sklepach kosmetycznych w Przemyślu dochodziło do kradzieży lakierów hybrydowych do paznokci. Złodziej wykorzystując nieuwagę pracowników sklepów dokonywał kradzieży. W sumie jego łup oszacowano na kwotę około 5 tysięcy złotych.

9 marca br. pracownica jednego ze sklepów zauważyła na portalu społecznościowym ofertę sprzedaży lakierów do paznokci, tych samych, których brakowało w jej sklepie. Kobieta porównała oferowane towary na portalu z listą, którą zrobiła po kradzieży w sklepie. Były to identyczne produkty i kolory. Cena, po której lakiery były oferowane do sprzedaży, była o wiele niższa niż w sklepie.

Policjanci przy współpracy z pracownicami drogerii ustalili, że ewentualnym sprawcą kradzieży może być młody mężczyzna, który przychodził do sklepów średnio dwa razy w tygodniu.

W ubiegłą środę policjanci przygotowali zasadzkę na złodzieja, który nie wiedział, że jest obserwowany. Chwilę później 16-latek został zatrzymany. Część utraconego mienia odzyskano i zwrócono właścicielom sklepów.

Materiały w tej sprawie policjanci prześlą do sądu rodzinnego.