16 i 19 -latek włamali się do domu przy ul. Czarnieckiego

19 września 2016

Włamano się do jednego z domów przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu. Sprawcy spowodowali straty o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych.

W dniu 12 września przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu przy ulicy Czarnieckiego. Policjanci ustalili, że sprawca wybijając szybę w oknie wszedł do budynku i ukradł 20 tys. złotych oraz złotą biżuterię, laptop, zegarek, konsolę do gier. Tym samym spowodował straty o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych.

W sobotę funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch podejrzanych. Jednym ze sprawców był 19-letni mieszkaniec Przemyśla, a drugim 16-latek. Funkcjonariusze w części odzyskali skradzione przedmioty, które po przeprowadzeniu czynności procesowych zostaną zwrócone właścicielowi.

16-letni sprawca odpowie za popełniony czyn przed sądem rodzinnym. Na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze przedstawili 19-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

Nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.