11 stycznia Przemyśl weźmie udział w 23 Finale WOŚP

22 grudnia 2014

W niedzielę, 11 stycznia odbędzie się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu obok zbiórki pieniędzy na przemyskim Rynku koncertować będą miejscowe zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie KSU.

W niedzielę, 11 stycznia podczas 23 Finału WOŚP na przemyskich ulicach będzie kwestować około 120 wolontariuszy. Wszyscy chętni chcący pomóc w akcji, a także ci którzy chcieliby przekazać przedmioty na kiermasz mogą sie zgłaszać do sztabu WOŚP, który mieści się w MDK przy ul. Św. Józefa 6 ( tel. 16 670 20 03 ).

Finał WOŚP w Przemyślu rozpocznie sie o godz. 15 w Rynku i będzie mu towarzyszyć kiermasz gadżetów związanych z akcją.

Program finału :

godz. 15-16 koncert młodych wykonawców z MDK-u, Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP 15, Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich

godz. 16-18 wystąpią zespoły KODO, M.A.P. Band, Unpluged, SKM, FORWild, KiVi, Subiektyw

godz.17 – 18 prezentacja pojazdów służb mundurowych

godz. 18 symulowana akcja ratunkowa służb ratowniczych

godz. 19 – gwiazda wieczoru KSU

godz. 20 – światełko do nieba

Po zakończeniu impreza w klubie ALFABET ( dawna Forteca ).

W ramach imprez towarzyszących w Galerii Sanowej w godz. 10-14 będą się odbywać występy taneczne, a o godz. 15 spod Urzędu Miejskiego wystartuje 2 Bieg Policz się z Cukrzycą, które organizatorem jest Przemyski Klub Biegacza. Trasa biegu obejmie dystans około 10 km i będzie przebiegać przemyskimi uliczkami. Zapisy na bieg trwają do 8 stycznia. W tym też dniu, w godz. 11-14 Przemyski Auto Sport Klub na stadionie MKS Polonii organizuje Moto Orkiestrę, będą to eliminacje Przemyskiej Ligi Kierowców. Cały dochód zebrany z tej imprezy zostanie przekazany na WOŚP.

Organizatorem miejskiego Finału 23 WOŚP są : MDK w Przemyślu, Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.