10-letnia Martyna z Przemyśla namalowała najpiękniejsze „Ptaki Cudaki”. Wygrała Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

25 kwietnia 2014

12 kwietnia, w rzeszowskim Domu Kultury rozstrzygnięto II edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ptaki Cudaki”. Laureatką nagrody Grand Prix została 10-letnia Martyna Polańska z Przemyśla.

Młoda laureatka jest uczestniczką warsztatów plastycznych organizowanych w przemyskim Centrum Kultury pod okiem Grażyny Dobrowolskiej. Pośród nagrodzonych znaleźli się też inni uczestnicy tych warsztatów, na miejscu I w kategorii szkoły podstawowej, kl.I-III Alicja Pańczak z Przemyśla, w kategorii szkół gimnazjalnych Maciej Piątkowski z Ostrowa i Karol Łuc z Żurawicy. Łącznie nagrodzono 40 osób.

Prace oceniało jury, w składzie : Łukasz Cywicki-adiunkt w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuki URZ, Monika Tohl – nauczyciel w rzeszowskim Zespole Szkół Plastycznych oraz Dorota Zielińska-artysta, malarz.

Coroczny konkurs organizowany przez rzeszowski Dom Kultury po raz pierwszy odbył się w 2010r. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu jakim się cieszy obecnie po raz drugi ma on zasięg międzynarodowy. W tym roku do konkursu zgłoszono 2298 prac z kilkuset miejscowości z całej Polski oraz z Czech, Słowacji i Niemiec.

Inspiracją dla młodych artystów jest barwny świat ptaków, do przedstawienia którego wykorzystują dowolne materiały i techniki plastyczne.

Wystawę prac można obejrzeć do 15 maja w filii rzeszowskiego Domu Kultury w Wilkowyji, 19-30 maja w Urzędzie Wojewódzkim, 12-29 września w Galerii pod Ratuszem.