Znamy kolejnych kandydatów na Prezydenta Miasta Przemyśla

28 lipca 2014

Dziś ogłoszono nazwiska dwóch kolejnych kandydatów na Prezydenta Przemyśla. Przemyskie struktury SLD oznajmiły, że ich kandydatem został Jan Błotnicki, z kolei na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono kandydaturę Władysława Bukowskiego.

Kandydaci PiS i SLD dołączają, więc do konkurencji z Robertem Chomą,  Wojciechem Błachowiczem i Rafałem Oleszkiem. Ogłoszone dziś kandydatury są pewnym zaskoczeniem. W odniesieniu do kandydata PiS wymieniało się dotąd Dariusza Iwaneczkę, który nawet, jak podawała przemyska prasa,  wygrał wewnętrzne wybory, lecz odbyło się to w atmosferze sporów i niesnasek. Mówiło się także o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości sprzed czterech lat, dyrektorze Szpitala Wojewódzkiego Januszu Hamryszczaku.

Kandydat SLD jest także poniekąd zaskakującym, choć zapewne w obecnej kondycji tej partii w Przemyślu, najodpowiedniejszym nazwiskiem. Zaskakującym, gdyż od wielu miesięcy, mówiło się o kandydaturze radnego SLD Rafała Oleszka.  Ten, jednak nie będąc członkiem partii, ogłosił na początku lipca swój start w wyborach jako kandydat niezależny. Trudno mu jednak będzie zagrozić Robertowi Chomie bez poparcia odpowiedniego środowiska i pomysłu na kampanię.

Władysław Bukowski jest przemyskim radnym, kilka tygodni temu został wybrany na dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.  Jan Błotnicki dwukrotnie zasiadał w radzie miejskiej a nawet jej był jej przewodniczącym. Pracował w energetyce wiatrowej, szefował też  przemyskiemu Obwodowi Lecznictwa Kolejowego.