Zespół Taneczny Koralik z CK w Przemyślu zdobył najważniejszą nagrodę Międzynarodowego Festiwalu

2 września 2016

Zespół Taneczny Koralik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zdobył najważniejszą nagrodę XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek”, w Bułgarii.

Międzynarodowy Festiwal dedykowany jest utalentowanym dzieciom i młodzieży z Europy i Azji wytypowanym do reprezentacji swojego ojczystego kraju w kilku kategoriach, m.in. wokalista, zespół wokalny i zespół taneczny.

Na festiwalu wystąpiło kilkuset uczestników z Bułgarii, Gruzji, Łotwy, Malty, Kazachstanu, Uzbekistanu, Czech i Polski. Spośród nich to właśnie młodzi tancerze z Przemyśla wywalczyli Nagrodę Grand Prix.

Dwa układy „Przebudzenie wulkanu” i „Magia Egiptu” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko zachwyciły nie tylko jurorów, ale wiele słów uznania popłynęło też od samych uczestników. Główną nagrodę wręczono podczas Koncertu Galowego, który odbył się w uroczej, położonej nad morzem miejscowości Nessebar. Wiele radości sprawiła Koralikowi także nominacja do Festiwalu „Orpheusz w Italii“, który odbędzie się w Wenecji w 2017 r.

Z pięknej i słonecznej Bułgarii przemyślanie przywieźli również wiele miłych wspomnień. Wolne chwile spędzali przede wszystkim na plaży, prawie codziennie kapiąc się w morzu. Popołudnia i wieczory poświęcali na udział w przesłuchaniach festiwalowych, oglądając pozostałych uczestników.