Zdaniem marszałkostwa Robert Choma najlepszym podkarpackim prezydentem

26 maja 2014

W sobotę, 24 maja w Rzeszowie odbyła się gala z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas tej uroczystości prezydent Przemyśla Robert Choma otrzymał tytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu.

W obchodach 15-lecia samorządu województwa udział wzięli prezydenci, wójtowie, starostowie, radni oraz mieszkańcy Podkarpacia. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 r.

Podczas spotkania Marszałek Województwa Władysław Ortyl wręczył nagrody i wyróżnienia dla najlepszych samorządowców z regionu. Podkarpacka Nagroda Samorządowa w kategorii miast powyżej 35 tys. trafiła do prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Za wzorowe inwestycje w województwie, w latach 2010-2014 nagrodzono Miasto Przemyśl, za budowę drogi obwodowej.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa przyznawana jest wspólnie przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”.

Nagrodzono również 25 wybitnych uczniów szkół z naszego regionu i najlepiej prowadzone strony internetowe podkarpackich samorządów.