Zawodnik przemyskiego UKS „Aktywna Piątka” Międzynarodowym Mistrzem Słowacji

3 października 2017

Zawodnik z przemyskiego UKS „Aktywna Piątka” został Międzynarodowym Mistrzem Słowacji.

W dniach od 29 września do 1 października w Trencinie na Słowacji odbywał się Międzynarodowy Turniej Yonex Slovak Youth U17 2017. Zawodnik przemyskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Patryk Kordek wraz ze swoją partnerką Dominiką Kwaśnik z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle nie dali żadnych szans swoim konkurentom zdobywając tym samym tytuł Międzynarodowego Mistrza Słowacji.

Patryk Kordek reprezentował klub z Przemyśla i reprezentację Polski w sumie w trzech grach. W grze pojedynczej dotarł do 1/8 finału nieznacznie przegrywając walkę o medal z Czechem Antoską. W grze podwójnej, w parze z Łukaszem Cimoszem dostali się do 1/8 finału – i tu też niemalże otarli się o podium. Natomiast mix wynagrodził przemyskiemu badmintoniście absolutnie wszystko. Patryk wraz z Dominiką Kwaśnik wygrali turniej jako para nie rozstawiana, co spowodowało, że musieli pokonać w drodze do finału 1, 2, 6 i 8 turniejową.

Tydzień wcześniej Patryk Kordek reprezentował nasze miasto na turnieju w Czeskim Krumlovie. Podczas Forza Czech Open U17 zawodnik naszego klubu dotarł do 1/8 w grze pojedynczej i podwójnej. Natomiast w mix’ie – para Kordek-Kwaśnik zdobyła brązowy medal.

W najbliższy piątek kadra Polski wraz z Patrykiem Kordkiem, pod opieką trenera Dariusza Stańko wyjedzie na Litwę, aby powalczyć o kolejne trofea na Yonex Lithuanian Open U17.

Niezwykle dobre wyniki osiąga również inny zawodnik UKS „Aktywna Piątka” – kadrowicz Norbert Świerk, który uczestniczył w bardzo mocno obsadzonym Polish International Badminton, gdzie w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra wygrali eliminacje i dotarli do turnieju głównego. W Warszawie przechodząc przez kolejne etapy jak burza, wygrał turniej w grze pojedynczej – pokonując w finale Michała Matysiaka z Hubertusa Zalesie Górne i w grze podwójnej wygrywając w parze z Piotrem Gajdą wszystkie pojedynki, zdobywając tym samym Puchar Warszawy.