Zawodnik NURT-u Przemyśl brązowym medalistą Finału Mini Olimpic Games w tenisie stołowym

20 października 2015

Jakub Chmielowski z NURT-u Przemyśl został brązowym medalistą Finału Mini Olimpic Games w tenisie stołowym.

W miony weekend w Jastrzębiu Zdroju odbył się turniej finałowy Mini Olimpic Games w tenisie stołowym. O prawo gry w tych zawodach ubiegali się tenisiści z całej Polski rywalizując wcześniej w rozgrywkach strefowych. Łącznie do turnieju zakwalifikowało po 64 zawodniczek i zawodników.

Prawo startu w turnieju finałowym zapewnili sobie także młodzi zawodnicy Nurt-u Przemyśl Martyna Stachniak , Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski.

Finałowe rozgrywki przeprowadzono systemem grupowo – pucharowym .

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Jakub Chmielowski , który był rewelacją turnieju i zdobył brązowy medal. W drodze do medalu Kuba pokonał kolejno w grupie : – Miłosza Sawczaka z UKS TKKF MOSiR Dukla 3:0 13/11, 11/8 , 11/7

– Bartłomieja Skórko – niestowarzyszony 3:0 11/8 ,11/7 ,11/4

– Wojciecha Grabskiego z UKS Kabaty Warszawa 3:0 11/6, 11/6 ,11/9

Po turnieju grupowym dalsze rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. W 1/16 nasz zawodnik zmierzył się z Michałem Gawlasem z MKS Czechowice Dziedzice i po wyrównanej walce wygrał 3:2, w 1/8 finału pokonał Kacpra Marchlewskiego z KST ENERGA-MANEKIN Toruń 3 :0 14/12 ,13/11 , 13/11. Walcząc o wejście do półfinału pokonał rozstawionego w turnieju z nr 3 Patryka Kwiatkowskiego MKTS Kwidzyń 3: 1 15/13 ,11/9,-4/11 , 11/6. W meczu o wejście do finału nasz zawodnik spotkał się z Szymonem Kolasą z KS Gorce Nowy Targ i przegrał z nim 3:0 zajmując ostatecznie III miejsce .

W turnieju bardzo dobrze spisały się również zawodniczki Nurt-u Katarzyna Królikowska i Martyna Stachniak, które pewnie wygrały swoje grupy. W fazie pucharowej Katarzyna Królikowska pokonała w 1/16 Kotarskę Amelię z UKS Return Piaseczno 3:0, w 1/8 wygrała z Weroniką Dąbka LKTS Luboń. W walce o medal przegrała 3:2 z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i w końcowej klasyfikacji zajęła VI miejsce .

Martyna Stachniak pokonała w 1/16 finału Aleksandrę Nowak z MKTS Warta Oborniki 3:0, a w walce o ćwierćfinał przegrała po dramatycznym meczu z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i ostatecznie zajęła IX miejsce .

Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.