Zatrzymano kradzione pojazdy

27 sierpnia 2014

Miniony weekend na granicy polsko – ukraińskiej obfitował w zatrzymanie kradzionych pojazdów.Tym razem pogranicznicy nie pozwolili by teraz UE opuściły dwa samochody osobowe, ciężarówka i dwa rowery.

W piątek, 22 sierpnia przez przejście graniczne w Medyce obywatel Ukrainy próbował wywieźć z Polski kradziony samochód osobowy marki Mercedes Sprinter. Jego wartość oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia na przejściu polsko – ukraińskim w Medyce zatrzymano 27 -letniego obywatela Ukrainy, który kierował kradzioną ciężarówką marki Renault. Pojazd o wartości 60 tys. zł został skradziony na terenie Włoch.

Dzień później na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG zatrzymali skradziony samochód osobowy marki BMW 390L. Pojazd został skradziony na terenie Portugalii, a jego wartość, to 37 tys. zł.

W niedzielę, 24 sierpnia na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze SG w samochodzie marki Volkswagen Transporter, którym kierował obywatel Ukrainy znaleźli dwa kradzione rowery. Jednoślady skradziono w Niemczech, a ich wartość, to 3 tys. zł.

Sprawą kradzionych pojazdów przejęła policja.