Zatrzymanych aż dziewięciu sprawców trzech rozbojów. Niespokojny weekend w Przemyślu

2 września 2014

W Przemyślu policja zatrzymała 9 osób podejrzewanych o rozboje i pobicia. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania lub policyjnych dozorów oraz zakazów opuszczania kraju.

W piątek, 29 sierpnia dwaj obywatele Ukrainy ukradli 2 tys. zł z kabiny samochodu ciężarowego, zaparkowanego przed sklepem przy ul. Sikorskiego. Jeden z mężczyzn kilkakrotnie uderzył kierowcę kiedy ten próbował go zatrzymać. Po zatrzymaniu sprawców przez policję, sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Popołudniu tego samego dnia trzej mężczyźni pobili właściciela sklepu spożywczego w jednej z pod przemyskiej miejscowości. Na zapleczu sklepu trzech napastników, z których jeden trzymał w ręku rozbitą butelkę zaatakowało 51 -letniego mężczyznę. Pokrzywdzony doznał licznych urazów w postaci potłuczeń i urazów głowy. Wobec sprawców zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

W sobotę, przed południem kierowca busa, który zatrzymał się na przystanku na ulicy Wilsona został zaatakowany przez czterech młodych mężczyzn, którzy wymusili od niego wydania pieniędzy ze sprzedaży biletów. W trakcie zdarzenia uszkodzono pojazd. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję podczas pościgu. Usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa i zostali objęci policyjnymi dozorami. Mężczyźni w wieku 18-21 lat przed sądem odpowiedzą za rozbój.