Zapraszamy przemyskie mamy do antywojennej sesji fotograficznej „Jestem Kobietą, Jestem Matką, Daję Życie”

27 maja 2015

Przez dwa ostatnie dni maja odbędzie się w Przemyślu niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne. Krakowska fotograficzka, będąca jednakże rodowitą przemyślanką, pani Agata Pałys – Suchorab zaprasza wszystkie mamy na niecodzienną sesję fotograficzną. 

Sesja odbędzie w ramach projektu „Jestem Kobietą, Jestem Matką, Daję Życie”. Przedsięwzięcie ma wymowę antywojenną. Artystka portretując matki, mówi NIE wojnie i wszystkiemu złu jakie za sobą niesie. Podobne sesje odbyły się już w Poznaniu, Wołominie i Bielsku-Białej. W Przemyślu sesja fotograficzna odbędzie się 30 i 31 maja w przedszkolu „Omnibusek” na ul. Jasińskiego 2. Chętne mamy swój udział powinny zgłosić telefonicznie bądź na e-maila.  Artystka zaprasza panie w każdym wieku, z dziećmi i bez dzieci. Wszystkie matki przystępujące do projektu muszą wyrazić zgodę na udostępnienie i użycie wizerunku w materiałach informacyjnych o projekcie, także w internecie i na FB.

Pani Agata Pałys – Suchorab o swoim projekcie:

Projekt rozpoczął się 7 marca wystawą w czasie II Małopolskiego Kongresu Kobiet. Na wystawie początkowej znalazły się portrety 18 matek. Do  24.kwietnia. udział wzięło już 60 matek. Zgłoszeń jest bardzo dużo. Myślę, że ilość dojdzie do ok. 200. Zaczęłam w marcu. Pierwotnie zakładałam, że wystawa końcowa odbędzie się w na przełomie maja i czerwca spinając Dzień Kobiet z Dniem Matki i Dniem Dziecka. W maju jest również 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

Zakończenie projektu planuję na termin na Międzynarodowy Dzień Pokoju, który przypada na 21 września. Właśnie wtedy chciałabym zorganizować wystawę końcową. Po za tym projekt zostanie wystawiony od maja na portalu polakpotrafi.pl w celu zebrania środków finansowych wspomagających realizację metodą crowdfundingu. Wspierają mnie m.in. portale mamopracuj.pl, miastodzieci.pl, wspiera mnie także  Laboratorium fotograficzne Ostrowski.
Więcej informacji o mnie oraz o projekcie na stronach www.atelier19-21.pl, www.atelier19-21.blog.pl

Kontakt:

Agata Pałys-Suchorab
Kraków ul. Turystyczna 34
Tel. +48 507 197 216
email: foto@atelier19-21.pl
www.atelier19-21.pl

Zdjęcia z projektu „Jestem kobietą, jestem matką, daję życie”- więcej zdjęć na blogu.

[Not a valid template]