„ŻAKI” Bircza halowymi mistrzami Okręgu Jarosławskiego!

2 marca 2016

W dniu 15 lutego w birczańskiej Hali Sportowo – Widowiskowej odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar Senatora oraz Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa I: Orzełek Przeworski, Giganci Radymno, FA Lubaczów oraz UKS Orlik Przemyśl 2007, a grupa II to zespoły UKS ORLIK Przemyśl 2006, UKS „Żaki” Bircza, Puma Korzenica, Piast Tuczempy.

Po meczach grupowych każdy z każdym, najlepsze 3 drużyny przeszły do II rundy, gdzie utworzyły grupę 6 drużyn. Liczba punktów z pierwszej rundy została pomniejszona o punkty zdobyte z drużynami, które zajęły 4 miejsca w grupach i nie zakwalifikowały się do drugie rundy rozgrywek. W drugiej fazie rozgrywek zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w grupie A spotkały się z trzema najlepszymi zespołami z grupy B. Po zsumowaniu wszystkich punktów z I i II fazy turnieju ustalono kolejność miejsc. Taki system wyeliminował przypadek, żeby wygrać mistrzostwa, trzeba było pokonać wszystkie najlepsze drużyny.

W wyniku rozegranych meczy najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa z Birczy wygrywając pięć meczy i remisując jeden. Warto zaznaczyć, że jedyny remis miał miejsce w rywalizacji z najmłodszą, ale bardzo ambitną drużyną UKS Orlik Przemyśl 2007. Sposobem na wygranie turnieju była bez wątpienia mocna obrona. Drużyna z Birczy nie pozwoliła przeciwnikom na rozminięcie skrzydeł utrzymując grę daleko od swojej bramki. Dodatkowym bardzo ważnym atutem był mocny akcent ofensywny w postaci Kamila Beńko, który strzelając 8 bramek w turnieju został królem strzelców. Niespodziewane zwycięstwo cieszy gospodarzy, ale jednocześnie mobilizuje do dalszej pracy, bo przed nami w kwietniu finał wojewódzki Turnieju Tymbarku. Mamy nadzieję, że forma do tego czasu nie stopnieje, a wręcz przeciwnie wzrośnie.

Za drużyną z Birczy ze stratą dwóch punktów uplasował się faworyt turnieju Orzełek Przeworsk. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa UKS Orlik Przemyśl 2006.