XIII konkurs przyrodniczo – ekologiczny „Przyroda i my” w SP nr 1 w Przemyślu

12 listopada 2015

Osiem szkół podstawowych wzięło udział w XIII konkursie przyrodniczo – ekologicznym „Przyroda i my”. Uczniowie zmagali się w SP nr 1 w Przemyślu.

W dniu 30 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu spotkali się miłośnicy przyrody, którzy wzięli udział w XIII edycji Międzyświetlicowego i międzyszkolnego konkursu przyrodniczo-ekologicznego pod hasłem „PRZYRODA I MY”.

Do zmagań konkursowych stawili się przedstawiciele 8 szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 15, ZPSM w Przemyślu oraz SP w Dubiecku, i SP w Olszanach.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza nr 1 w Przemyślu we współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn, Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Celem konkursu było:

  • popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska
  • budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata

  • kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody.

Wyniki konkursu

W kategorii klas I-III :

I miejsce drużyna ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Przemyślu w składzie : Bartosz Szkaradek i Maksymilian Kalita

II miejsce drużyna ze świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej w Dubiecku w składzie : Lena Sowa i Marlena Iwanicka

III miejsce drużyna ze świetlicy szkolnej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu w składzie: Aleksandra Paśko i Teresa Hryniszyn

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dubiecku w składzie : Weronika Kaszycka i Aleksandra Kamińska

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu w składzie : Lilia Jędrychowska i Filip Pudlik

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu w składzie: Wiktoria Semko i Amelia Gaweł

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez:

Nadleśnictwo Krasiczyn, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i Posła na Sejm RP Marka Rząsę.

W przygotowaniu i organizacji konkursu pomogli również rodzice: pani Katarzyna Pudlik, dzięki której mogliśmy poczęstować naszych gości wspaniałymi wypiekami oraz pani Monika Celarek.

Wielkie podziękowania należą się również panu Marianowi Szelidze, który przekazał dla uczestników konkursu pyszne jabłka ze swojego gospodarstwa sadowniczego.

Wszystkim sponsorom naszego konkursu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wielkie serca.