Wystawa „Prace artystyczne” w przemyskim Centrum Kulturalnym

8 listopada 2015

Prace ponad 20 podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej można oglądać w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Wystawa „Prezentacje artystyczne” potrwa do 19 listopada.

W środę, 4 listopada, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się wernisaż wystawy „Prezentacje artystyczne”. Autorami prac są podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu i Birczy, Domu Pomocy Społecznej – Lipowica i Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawcznego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu.

Zaprezentowane prace cechuje różnorodność zarówno pod względem wykonania jak i tematyki. Obrazy ukazują przede wszystkim widoki miejskie Przemyśla, portrety kobiet, a także tematykę sakralną. Poza akrylami zobaczyć można obrazy haftowane, rzeźbę, bukiety z bibuły czy też budynki z zapałek.

„Prezentacje artystyczne”, to pierwsza tego typu wystawa odbywająca się w tym miejscu. Dyrektor CK Janusz Czarski ma nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała z obustronnym pożytkiem.

Prace można oglądać w Galerii „12” i holu CK do 19 listopada.