Czy wiecie, że Przemyślanin jest mistrzem bilardu? Sukcesy Karola Mazurka

Przemyscy sportowcy dzięki swoim osiągnięciom stają się coraz bardziej widoczni na forum sportu. Ostatnim odkryciem okazał się 16-letni Karol Mazurek, który nie tylko jest zawodnikiem drużyny Przemyśl Bears, ale również grywa w bilard i odnosi w tej dyscyplinie coraz większe sukcesy.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard, które miały miejsce od 30 kwietnia do-4 maja w Kielcach Karol Mazurek startujący z klubu Pino Dębica zdobył srebro w 10 bil i brąz w 8 bil. Był też blisko medalu w 9 bil, jednak jedna partia przesądziła o przegraniu meczu ćwierćfinałowego.

Swoją przygodę z bilardem Karol rozpoczął w 2008 r., kiedy to za namową ówczesnego właściciela klubu Imperium Pawła Wrońskiego zaczął brać udział w organizowanych przez niego amatorskich turniejach bilarda.

Od roku 2013 trenował w rzeszowskim klubie Ósemka. W klubie Pino Dębica pod okiem jego prezesa Piotra Kędziora trenuje od roku bieżącego.

Żeby osiągać efekty w tej dyscyplinie sportu potrzebna jest duża samodyscyplina. Przemyślanin ćwiczy w domu, dwie godziny dziennie w oparciu o wskazówki z książki. Jednak to udział w turniejach jest najważniejszy, daje on możliwość podpatrzenia techniki i wyćwiczenia opanowania, bez którego wyrgywanie nie jest możliwe.

Znalezienie sponsora umożliwiłoby Karolowi udział we wszystkich wyjazdach, które w tej chwili ogranicza ze względu na koszty.