Czy wiecie, że Przemyślanin jest mistrzem bilardu? Sukcesy Karola Mazurka

22 maja 2014

Przemyscy sportowcy dzięki swoim osiągnięciom stają się coraz bardziej widoczni na forum sportu. Ostatnim odkryciem okazał się 16-letni Karol Mazurek, który nie tylko jest zawodnikiem drużyny Przemyśl Bears, ale również grywa w bilard i odnosi w tej dyscyplinie coraz większe sukcesy.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard, które miały miejsce od 30 kwietnia do-4 maja w Kielcach Karol Mazurek startujący z klubu Pino Dębica zdobył srebro w 10 bil i brąz w 8 bil. Był też blisko medalu w 9 bil, jednak jedna partia przesądziła o przegraniu meczu ćwierćfinałowego.

Swoją przygodę z bilardem Karol rozpoczął w 2008 r., kiedy to za namową ówczesnego właściciela klubu Imperium Pawła Wrońskiego zaczął brać udział w organizowanych przez niego amatorskich turniejach bilarda.

Od roku 2013 trenował w rzeszowskim klubie Ósemka. W klubie Pino Dębica pod okiem jego prezesa Piotra Kędziora trenuje od roku bieżącego.

Żeby osiągać efekty w tej dyscyplinie sportu potrzebna jest duża samodyscyplina. Przemyślanin ćwiczy w domu, dwie godziny dziennie w oparciu o wskazówki z książki. Jednak to udział w turniejach jest najważniejszy, daje on możliwość podpatrzenia techniki i wyćwiczenia opanowania, bez którego wyrgywanie nie jest możliwe.

Znalezienie sponsora umożliwiłoby Karolowi udział we wszystkich wyjazdach, które w tej chwili ogranicza ze względu na koszty.