W SP w Babicach odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę [zdjęcia]

18 grudnia 2018

12 grudnia br., w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie to było zwieńczeniem całorocznych działań podjętych przez szkołę w ramach Roku dla Niepodległej.

W ramach tej wyjątkowej rocznicy zorganizowano m.in.: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Szkolny Konkurs Plastyczny „To jest Polska”, Gminny Bieg Niepodległości, Konkurs Wiedzy o Polsce, projekt edukacyjny „Poznaj swoją mała Ojczyznę”, „ Jesteśmy patriotami” – wieczornica z poezją patriotyczną, uroczyste akademie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w powiązaniu z 100 rocznicą odzyskania niepodległości oraz z okazji 100 rocznicy Odzyskana Niepodległości przez Polskę oraz wiele innych akcji.

Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy rozpoczęła się od Mszy Św. celebrowanej przez ks. Rafała Kapuścińskiego. Po nabożeństwie wszyscy udali się w wyznaczone miejsce obok szkoły, gdzie odbyła się druga część obchodów. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu wójt gminy Wacław Pawłowski i dyrektor Małgorzata Chruścicka dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy, a ks. R. Kapuściński poświęcił ją. Pod jubileuszową tablicą uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Kolejna część programu to akademia, którą zainaugurował występ chóru Gloria pod kierunkiem Alicji Król. Następnie wszyscy obejrzeli teatr cieni „Droga do niepodległości ” w reżyserii Anny Majdy i Agaty Prokopskiej, wysłuchali recytacji okolicznościowych wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. „0”, I , III i VIII. Całość zakończył krótki koncert pieśni patriotycznych chóru szkolnego Pelicano pod kierunkiem oraz prezentacja filmu przygotowanego Piotra Haszczyna „Rok jubileuszu 100 -lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole”, który zobrazował wszystkie podejmowane przez szkołę działania w związku z Rokiem dla Niepodległej.

– Zgodnie z hasłem towarzyszącym obchodom „Niech żywi pamiętają….” mamy nadzieję, że nasza uroczystość zapisze się na długo w pamięci młodego pokolenia – mówią organizatorzy wydarzeń.

no images were found