W Przemyślu ruszyła akcja „Wymiana ciepła” – podziel się ubraniami z potrzebującymi

13 grudnia 2018

W Przemyślu rozpoczęła się wyjątkowa akcja „Wymiana ciepła”. Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku.

Akcję „Wymiana ciepła” zapoczątkowała dwa lata temu młoda Węgierka. Teraz dołącza do tej inicjatywy coraz więcej miast w Polsce. Dziś przyłączył się też Przemyśl.

Idea „Wymiany ciepła” jest bardzo prosta. Polega na postawieniu w wyznaczonym miejscu wieszaka i dzielenia się ciepłymi ubraniami z osobami, które ich potrzebują. W Przemyślu takim punktem jest plac przed dawnym Gimnazjum Nr 2, przy ul. Ratuszowej. To właśnie tam postawiony został namiot z wieszakami, na których chętni mogą zostawiać ciepłe ubrania (kurtki, płaszcze, swetry, bluzy, buty), a potrzebujący zabrać je stamtąd. Punkt jest czynny od godz. 8.00 do 22.00.

Inicjatorką akcji w Przemyślu jest przewodnicząca RM Ewa Sawicka, a patronuje jej prezydent Wojciech Bakun.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję „Wymiana ciepła”, tym niewielkim gestem możemy pomóc przetrwać osobom potrzebującym okres zimowy. Akcja prowadzona jest także w Żurawicy https://www.portalprzemyski.pl/wymiana-ciepla-wyjatkowa-akcja-w-zurawicy/