W Przemyślu ruszy kurs dla wolontariuszy prolife. Możliwym gościem Prof. Chazan

4 stycznia 2017

Trwają zapisy na bezpłatny kurs dla proliferów, który odbędzie się w Przemyślu. Będzie to okazja aby zapoznać się z tematem ochrony życia poczętego.

Kurs skierowany jest przede wszystkim do osób które, chcą się czegoś dowiedzieć na temat ochrony życia poczętego. Ma on za zadanie przygotowanie wolontariuszy służących ochronie życia do uczestnictwa w pikietach i ich organizowania, odbywania rozmów zarówno z zainteresowanymi ochroną jak ich przeciwnikami.

Celem jest również zapoznanie z problematyką ochrony życia, skalą zła jaką jest aborcja bowiem, w Polsce co roku zabija się legalnie ok. 2000 dzieci w wyniku właśnie aborcji. Taka liczba morderstw dokonanych na niewinnych dzieciach w cywilizowanym państwie, niestety ale nabiera znamion ludobójstwa, co chcemy właśnie uświadomić uczestnikom kursu. Przede wszystkim trzeba uświadamiać ludzi, na czym polega jej zło. Pokazywać im prawdę. Tak właśnie działa Fundacja Pro-prawo do życia, która organizuje pikiety oraz wystawy „Wybierz Życie”. Jedną z takich pikiet w imieniu Fundacji miałem zaszczyt organizować. Już wtedy zapowiadałem organizację Kursu dla prolaiferów w Przemyślu. Jak widać my obrońcy życia po legislacyjnej porażce w Sejmie nie poddajemy się. Tworzymy więc armię obrońców życia, która zmienia Polskę. Ponadto, wciąż będziemy dążyć do zmiany prawa na takie, które będzie chronić życie każdego nienarodzonego dziecka. Jeszcze bardziej chcemy się zorganizować – mówi współorganizator kursu dla proliferów w Przemyślu Marek Kulpa.

Bezpłatny kurs zostanie przeprowadzony 4 lutego 2017r. w godz. od 10.00 do 17.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Odbędzie się w formie wykładów prowadzonych przez Adama Kulpińskiego.

Zapraszam więc wszystkich, którzy chcą poznać aktywne metody walki o życie poczętych do udziału w kursie, na który można zapisać się w formularzu na stronie Fundacji Pro – Prawo do życia. Warto przyjść, bo do tryumfu zła wystarczy żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Walkę wygramy wtedy, gdy zaangażuje się wiele osób. Być może nasz kurs odwiedzi prof. Chazan, który od niedawna w naszym mieście ma praktykę lekarską – dodaje M.Kulpa.

Adres formularza zgłoszeniowego http://stopaborcji.pl/zgloszenie-na-kurs-formularz/ .