W Przemyślu odbyła się impreza integracyjno sportowa „Test Coopera”. Ponad 320 startujących

26 maja 2015

Ponad 320 osób spotkało się na przemyskim orliku aby zmierzyć się w Teście Coopera. Imprezę integracyjno-sportową zorganizował UKS Gladiator wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Przemyślu.

„Pobiegnij z Gladiatorem, Test Coopera”, to impreza, która w Przemyślu odbyła się po raz drugi. Ubiegłoroczna edycja miała charakter wewnątrz szkolny i wzięło w niej udział 60 zawodników. W tym roku organizatorzy postanowili wyjść na zewnątrz i zaprosili wszystkie szkoły i przedszkola z naszego miasta, w efekcie czego w dniu dzisiejszym na stadionie Juwenia zgłosiło się ponad 320 osób.

W teście Coopera udział może wziąć każdy, w ciągu 12 minut zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych próbowali pokonać jak największy dystans. Swoją kondycję postanowił również sprawdzić sam dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Przemyślu Andrzej Berestecki to był mój najlepszy wynik po pięćdziesiątce, bardzo dopingował mnie Rafał, podopieczny, z którym wspólnie udało nam się przebiec 1600 m. Jak zapewnił dyrektor placówki, w przyszłości impreza ta będzie kontynuowana.

Test Coopera, to próba wydolności i wytrzymałości, a bieg jest najprostszą formą aktywności dlatego zorganizowaliśmy tą imprezę aby aktywizować jak największą grupę dzieci i młodzieży z naszego miasta. Chcieliśmy zrobić coś większego, wyjść do szerszego grona odbiorców powiedział Piotr Pająk z UKS Gladiator, nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW nr 1 w Przemyślu.

Jako pierwsza na linii startu pojawiła się liczna grupa przedszkolaków.

Test Coopera został opracowany przez amerykańskiego lekarza na potrzeby armii USA w 1968 r.

[Not a valid template]

Anna Fortuna