W Przemyślu odbył się I Międzynarodowy Konkurs Szopki Bożonarodzeniowej [Galeria zdjęć]

15 grudnia 2015

W Przemyślu zorganizowano I Międzynarodowy Konkurs Szopki Bożonarodzeniowej. Wystawę prac można oglądać do 2 lutego w podziemiach kościoła ojców Franciszkanów.

W sobotę, 12 grudnia, na dziedzińcu Starostwa Powiatowego w Przemyślu można było obejrzeć prawie 50 szopek biorących udział w I Międzynarodowym Konkurskie Szopki Bożonarodzeniowej. Jego organizatorem było przemyskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Integracja”. Nad całością opiekę sprawował prezes stowarzyszenia Jan Nowakowski. Twórcy z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier zaprezentowali różnorodne prace wykonane m.in. z wosku, chleba i ryżu, drewna, kamienia, wikliny.

Żywą szopkę wystawili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Korytnik, którzy wraz z szopkarzami przeszli w korowodzie ulicą Kazimierzowską i Franciszkańską do podziemi kościoła ojców Franciszkanów. Tam też jury pod przewodnictwem prof. Ryszarda Michalskiego, architekta wnętrz, ogłosiło wyniki konkursu.

Zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Grabka z Nehrybki, miejsce drugie zajął Krzysztof Śliwa, na miejscu trzecim znalazł się Wiesław Burek oraz Bogusław Iwanowski.

Szopki biorące udział w konkursie można oglądać do 2 lutego 2016 roku, w podziemiach kościoła ojców Franciszkanów w Przemyślu.

Anna Fortuna

no images were found