W Przemyślu odbędzie się 40. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego

2 maja 2018

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 5 i 6 maja na jubileuszowy 40. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego.

W sobotę 5 maja o godzinie 10:00, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu rozpocznie się pierwszy blok przesłuchań konkursowych, drugi o godz. 14:00. W tym samym dniu o godz. 19.00 również w CK odbędzie się koncert „Pojedź ze mną do Przemyśla” w wykonaniu Lwowskiej Kapeli Podwórkowej „Ta Joj”.

6 maja od godz. 11.00, kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, a swoje występy zakończą o godzinie 13:00 w Rynku. Na tradycyjny koncert galowy zapraszamy do Centrum Kulturalnego o godz. 15.00. Wstęp na niego jest bezpłatny, jednak należy pobrać wejściówki w kasie CK.
W tym roku usłyszymy kapele m.in. z Przemyśla, Dynowa, Rzeszowa, Mielca, Przasnysza, Andrychowa, Szczebrzeszyna, Piotrkowa Trybunalskiego i wielkopolskich Piasków, które oceniać będzie jury w składzie: Bożena Lewandowska, Jerzy Dynia, Dariusz Baszak i Roman Kryst.

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego to jedna z największych, a zarazem najbardziej znanych imprez w Polsce popularyzujących nieco zapomnianą ideę folkloru miejskiego. Do udziału organizatorzy zapraszają kapele podwórkowe z całej Polski, które zaprezentują się podczas przesłuchań konkursowych oraz zgodnie z tradycją wyruszą na ulice i osiedla Przemyśla, gdzie jak to dawniej bywało, będą umilać czas mieszkańcom miasta.