W Przemyślu odbędą się Przemyskie Pola Nadziei

11 kwietnia 2016

W dniu 17 kwietnia w naszym mieście odbędzie się akcja mająca na celu zebranie funduszy na utworzenie przemyskiego hospicjum. Jednostka powstanie w budynku dawnego oddziału wewnętrznego szpitala wojskowego

Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „Betania” im. św.Łazarza powstanie w budynku dawnego oddziału wewnętrznego szpitala wojskowego, przy ul.Słowackiego. Przewodniczyć będzie mu stowarzyszenie katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy.

W dniu 17 kwietnia odbędą się Przemyskie Pola Nadziei, akcja której celem jest zebranie funduszy na utworzenie przemyskiego hospicjum. O godz. 15 spod Urzędu Miejskiego wyruszy Marsz Żonkilowy z udziałem Salezjańskiej Orkiestry Dętej Augustino, a następnie o godz. 16 na Zamku Kazimierzowskim rozpocznie się Lazarycki Koncert Charytatywny, któremu towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła artystycznego.

Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacji i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.