W Piwnicach Centrum Kulturalnego znów rozbrzmiewa jazz i blues [Galeria]

3 listopada 2014

Przez kilkanaście lat, aż do 2008 roku niemal każdy piątkowy wieczór w Piwnicach Centrum Kulturalnego w Przemyślu, wypełniony był jazzowym i bluesowym brzmieniem. Muzyczna impreza, która przez lata zdobyła wielu fanów, została zlikwidowana przez ówczesną dyrekcję placówki. Teraz wraca w odnowionych i troszkę innych już Piwnicach.

Wieczór został otwarty przez dyrektora Centrum Kulturalnego Janusza Czarskiego. Muzycznie imprezę rozpoczęła formacja bluesowa Septet Blues.

Gwiazdą wieczoru były dziewczyny z Trio-X.  Wokalistki Agnieszka Marcińczak, Gabriela Domanasiewicz i Monika Haśkiewicz zaśpiewały jak zwykle świetnie. Również rewelacyjni byli towarzyszący im muzycy Jacek Dubiel, Dariusz Pizior, Marcin Zwonarz,  Jacek Marcińczak i Tomasz Kłos. 

Po tym występie nastąpił Jam Session z prawdziwego zdarzenia, na którym zagrali muzycy, ci nowi i starzy przyjaciele, którym radość sprawia możliwość wspólnego grania

Mówi twórca muzycznych piątków Jacek Marcińczak – Po prawie siedmiu latach ruszyliśmy z piątkowymi wieczorami muzycznymi.Balem się że po takie i przerwie z resztą nie z naszej winy, może być kłopot z frekwencją. Na wieczorach muzycznych grywaliśmy każdy rodzaj muzyki, ale w większości był to blues i jazz, a to jest muzyka „elitarna” wymagająca wyrobionej publiczności. Na szczęście dopisała i publiczność i muzycy. Bardzo ucieszyła mnie obecność Antoniego Mierzwińskiego współtwórcy Przemyskiego środowiska muzycznego, który mimo licznych obowiązków znalazł czas by pomuzykować jak dawniej.

W pierwszym po przerwie wieczorze udział wzięli muzycy, działający przy Centrum Kulturalnym oraz goście, którzy przez siedmiu laty regularnie muzykowali „Piwnicach”: (oprócz wymienionych) Bartek Sałdan , Grzegorz Różycki, Andrzej Makar, Wojciech Korbas, Grzegorz Marszałek, Monika Świerzyńska, Andrzej Preiss i inni.