W najbliższą niedzielę w Krównikach odbędzie się IV Festiwal Ziemi Przemyskiej

1 lipca 2015

5 lipca na stadionie w Krównikach odbędzie się IV Festiwal Ziemi Przemyskiej – Pokaz Dorobku Kulturalnego Gmin Powiatu Przemyskiego oraz IX Święto Pieroga w Gminie Przemyśl. Organizatorem imprezy jest Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gmina Przemyśl, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

Festiwal Ziemi Przemyskiej, którego pomysłodawcą jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, odbywa się cyklicznie w plenerze, w pierwszy weekend lipca, każdego roku w innej gminie powiatu przemyskiego. W tym roku do współpracy zaproszono Gminę Przemyśl.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się o godz. 13. Każda z uczestniczących w przeglądzie gmin zaprezentuje 30-minutowy program artystyczny, stoisko z jadłem regionalnym oraz stoisko z rękodziełem artystycznym. Prezentacje podlegać będą ocenie jury, a każda z gmin nagrodzona zostanie za najwartościowsze elementy pokazu.

Podczas IX Święta Pieroga w Gminie Przemyśl dwuosobowe drużyny z sołectw gminy Przemyśl wystartują w konkursie lepienia pierogów na czas.

Całość zakończy występ gwiazdy wieczoru – Gosi Andrzejewicz.

Imprezy odbywają się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Przemyskiego i Wójta Gminy Przemyśl.