W jakim wypadku wybieramy papę termozgrzewalną?

Papa stanowi jeden z najbardziej popularnych materiałów, jeśli chodzi o właściwości izolacyjne. Używa się jej przy projektowaniu przeciwwodnych powłok fundamentowych a także przy konstrukcji szczelnych tarasów i balkonów.

Ta wszechstronność wzrasta dodatkowo, gdy mówimy o najnowszej generacji pap, a więc coraz chętniej wybieranych papach termozgrzewalnych. Z powodzeniem zastępują one tradycyjne bitumy, do których mocowania potrzebny był lepik.

W kwestii warstw budowy papy termozgrzewalne nie różnią się znacząco od innych pap, tym co sprawia, że są tak wyjątkowe pozostaje chemiczny skład ubogaconego o elastomery i plastomery asfaltu, a także osnowa zrobiona w całości z poliestru. Kolejnymi powłokami produktu pozostają więc posypka, górna warstwa bitumu, osnowa nośna, spodnia warstwa bitumu oraz zapobiegająca sklejaniu się papy folia antyadhezyjna.

Zastosowanie wyrobów termozgrzewalnych na naszym dachu

Papy termozgrzewalne wybieramy zawsze wtedy, gdy mamy do czynienia z naprawą wielo bądź jednowarstwowego pokrycia bitumicznego. Jest to najbezpieczniejszy materiał, jakiego możemy użyć w sytuacji zakładającej renowację starej papy. Dzięki swoim wysokim parametrom użytkowym i technicznym zapewni on powłokę bardziej elastyczną, odporną na temperaturę oraz promieniowanie UV, a także uchroni dach przed uszkodzeniami natury mechanicznej takimi jak rozrywanie się warstwy papy na silnym wietrze.

Ponad powyższe papa termozgrzewalna idealnie sprawdzi się też jako każda możliwa powłoka w wielo i jednowarstwowych systemach izolacyjnych. Możemy na przykład na podłożu betonowym użyć metody zgrzewania, aby zamocować papę podkładową. Jest ona umiejscawiana bezpośrednio na przygotowanym podłożu. W innych wypadkach – takich jak podłoże drewniane lub pokryte warstwą termoizolacji – stosuje się papę termozgrzewalną, jako papę wierzchniego krycia i układa na wcześniej mechanicznie zamocowaną warstwę papy podkładowej. Możemy też zatem często spotkać materiały, tak zwanego jednowarstwowego krycia, które nie wymagają żadnego asfaltowego, bitumicznego podkładu.

Jak więc widzimy na papy termozgrzewalne możemy zdać się niemal w każdym przypadku, kiedy konieczna jest doskonała i efektywna hydroizolacja dachu. Jej niesamowite właściwości oraz łatwość montażu od lat zapewniają jej stałe miejsce na budynkach o dachach płaskich, jak i tych o skośnej budowie połaci. Warto przejrzeć oferty najlepszych okolicznych hurtowni już dziś i wybrać najlepszą papę termozgrzewalną spośród wielu ciekawych propozycji.