UKS Aktywna Piątka Przemyśl najlepsza na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona

UKS Aktywna Piątka najlepsza w kategorii U9 na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona – Podkarpacki Cup 2018.

8 grudnia, w Zespole Szkół w Żyrakowie rozegrany został ostatni (z czterech) Ogólnopolskich Turniejów Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych z cyklu Podkarpacki CUP 2018. Udział w nim wzięli zawodnicy z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Przemyśl reprezentował Aleksander Bandrowicz (7 lat – UKS Aktywna Piątka Przemyśl), który na co dzień prowadzony jest przez trenerów Dariusza Stańko i Tomasza Zawalskiego. W ostatnim, sobotnim turnieju zajął pierwsze miejsce. W najmłodszej grupie rywalizowało 15 zawodników z 5 województw. W całym cyklu rozgrywek trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a raz uplasował się na drugim miejscu. Tym samym został najlepszym zawodnikiem całego turnieju w klasyfikacji generalnej w kategorii U9.

UKS Aktywna Piątka jest obecnie jedynym klubem w Przemyślu, który reprezentuje miasto na najwyższym stopniu rozgrywek w Polsce – w Ekstraklasie. W dniach 17-20 stycznia 2019 r. klub będzie organizatorem największej imprezy badmintonowej w Europie – Victor Polish Junior oraz Victor Polish Youth, na którą przybędą zawodnicy z różnych zakątków świata.