Ukrainiec napadł na mieszkańca Przemyśla i ukradł mu samochód

12 grudnia 2018

Obywatel Ukrainy pobił mieszkańca Przemyśla i ukradł mu samochód. Sprawca miał blisko 2 promile alkoholu.

W miniony piątek wieczorem, na ulicy Zamoyskiego w Przemyślu, 40-letni obywatel Ukrainy, zatrzymał kierującego mercedesem, 61-letniego mieszkańca Przemyśla, sygnalizując mu awarię oświetlenia. Kierujący zatrzymał się, wysiadł z samochodu nie gasząc silnika i poszedł sprawdzić oświetlenie. Napastnik wykorzystał ten moment, podbiegł do mężczyzny i kilkukrotnie uderzył go rękami w głowę, po czym wsiadł do jego samochodu i odjechał. Pobity mężczyzna trafił do przemyskiego szpitala. Obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zaczęli szukać napastnika. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Słowackiego, gdy kierował skradzionym samochodem. Dodatkowo okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut rozboju i jazdy po alkoholu. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Przemyślu przychylił się do wniosku Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Przemyślu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.