Ukraina. Trudności z przekroczeniem granicy.

20 lutego 2014

W związku coraz bardziej niepokojącymi wydarzeniami na Ukrainie pojawiły się trudności w przekraczaniu granicy. Co prawda wszystkie polskie placówki graniczne  pracują, jednakże blokowane są drogi po stronie Ukrainy

W czwartek wieczorem zablokowane były przejazdy na wszystkich przejściach, których polska odprawa odbywa się na terenie województwa podakarpackiego. Dodatkowo niemożliwy był ruch na wysokości przejścia w Hrebennem. Dlatego cały ruch był kierowany do przejść w Dorohusku i w Zosinie.

Na chwilę obecną, wciąż istniejąca blokada uniemożliwia przejazd samochodom ciężarowym przez przejścia Korczowa – Krakowiec oraz Krościenko – Smolnica. Przejście Medyka – Szeginie rozpoczęło już odprawy, gdyż blokada została przeniesiona o 30 kilometrów w głąb kraju. Jak informuje Straż Graniczna Wjeżdżający na Ukrainę muszą się jednak liczyć z trudnościami, bądź szukać objazdów. Blokujący co prawda przepuszczają samochody osobowe oraz autobusy, jednak trzeba się liczyć z mocno wydłużonym czasem przejazdu.

Bezproblemowo za to odbywa się przejazd na wysokości przejścia Budomierz – Hruszew. Jednakże jest to przejście jedynie dla samochodów osobowych. Blokujący przejścia protestanci mówią, że będą trwać aż do zwycięstwa. Ukraina pogrąża się w chaosie  Trudno przewidzieć jak dalej potoczą się wydarzenia.