Uczniowie SP nr 6 w Przemyślu uczcili Dzień Niepodległości [Galeria zdjęć]

16 listopada 2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu przygotowali akademię z okazji Dnia Niepodległości. Młodzi ludzie przypomnieli o wszystkich etapach budowania na nowo państwa Polskiego jakie miały miejsce w 1918 roku.

W miniony wtorek, uczniowie z klasy 5a SP nr 6 w Przemyślu upamiętniając Dzień Niepodległości wystąpili przed swoimi szkolnymi kolegami. W przygotowanej przez siebie inscenizacji przypomnieli swoim kolegom o wszystkich etapach budowania na nowo państwa Polskiego w roku 1918. Na żołnierską ofiarność, determinację narodu i jego przywódców spojrzeli z perspektywy współczesnego młodego Polaka. Uczeń klasy 6a wcielił się w postać Starego Wiarusa, który to był łącznikiem między teraźniejszością i przeszłością.

Akcentem końcowym przedstawienia była symboliczna przemiana grupy młodzieży, gdy spod bluz blokersów ukazały się koszulki z białym orłem – opowiada nauczycielka języka polskiego Zdzisława Patryn, która przygotowała dzieci do występu – Metamorfoza ta miała być sygnałem dla odtwórców ról oraz widzów do świadomego patriotyzmu.

Tegoroczna akademia, to już drugi dla klasy 5a występ przed publicznością. Uczniowie przygotowywali się do niego podczas codziennych prób, które odbywały się przez trzy tygodnie. Jak mówią młodzi aktorzy najwięcej trudności sprawiło im nauczenie się na pamięć tekstu oraz zapamiętanie kolejności w jakiej go wygłaszali. Pomimo ogromnego stresu poradzili sobie bardzo dobrze.

Anna Fortuna

no images were found