Uczniowe II LO wracają z filmowego festiwalu z nagrodą!

6 maja 2019

Mastercard OFF CAMERA to Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego, który odbywa się cyklicznie podczas majowego weekendu w Krakowie.

Filmowcy nagradzani są w kilku kategoriach, najważniejszą z nich jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym walczą o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów. Jury, któremu przewodniczył Allan Starski, wybrało film „Sons of Denmark” Ulaa Salima na zwycięzcę KNF. Podczas tegorocznego Festiwalu odbyło się ponad 250 projekcji filmowych, które obejrzało 32000 widzów.

Ale nie tylko dorośli i doświadczeni twórcy pojawiają się na Festiwalu.

Fundacja OFF Camera wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz czwarty zorganizowała konkurs #63PL skierowany do osób w wieku od 15 do 22 lat. „Czym dla ciebie jest przyjaźń?” – zapytali w tym roku inicjatorzy konkursu filmowego. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć materiał w dowolnej technice audiowizualnej, liczyło się przede wszystkim oryginalne podejście do tematu.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, dyrektor artystyczna festiwalu Anna Trzebiatowska, redaktor naczelny Onet.pl Bartosz Węglarczyk oraz Maciej Zakościelny.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się Adrian Bednarczyk i Mateusz Kaczmarek – uczniowie przemyskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego, którzy zajęli trzecie miejsce. Zdobyli nagrodę w wysokości 1,5 tys. złotych, a ich film wziął udział w pokazie specjalnym Festiwalu. Dodatkowym wyróżnieniem jest również możliwość obejrzenia filmu w serwisie VOD

 

Zdjęcia: facebook.com/liceumdrugie