Uciekał przed policją. W samochodzie miał narkotyki

12 czerwca 2018

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Medyce po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W jego pojeździe znaleziono narkotyki.

W niedzielę, około godz. 2, w miejscowości Kalników patrol policji zauważył kierującego osobowym volkswagenem, którego tylna tablica rejestracyjna nie była oświetlona.

Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe celem zatrzymania kierującego do kontroli. Na widok radiowozu, mężczyzna zaczął przyspieszać, zajeżdżać drogę, a w momencie zrównania się pojazdów, chciał staranować policyjny radiowóz. Po kilkuset metrach pościgu, kierowca skręcił w boczną ulicę, gdzie wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, po czym zaczął uciekać pieszo.

Wraz z kierowcą podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. W chwili zatrzymania kierowcy, policjanci wyczuli od niego alkohol. W związku z podejrzeniem, że może być pod wpływem środka odurzającego lub alkoholu pobrano od niego krew. Policjanci sprawdzili również auto, gdzie ujawnili woreczek z białą substancją. Wstępne badanie wykazało, że to mefedron. 22-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W poniedziałek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.