Transmisja opery „Romeo i Julia” w przemyskim CK – zapowiedź

16 stycznia 2017

W dniu 21 stycznia z cyklu „The Met: Live in HD”, Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na transmisję opery „Romeo i Julia”.

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, począwszy od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

W pierwszym roku po premierze „Romeo i Julia” przekroczył liczbę 100 spektakli. Złośliwcy wprawdzie mawiali, że ta opera to tylko 4 duety miłosne z dodatkami, ale czyż nie to właśnie jest istotą opowieści o zakochanych z Werony?

W nowej inscenizacji Met, w reżyserii Barletta Shera (reżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”) Julią będzie niemiecka sopranista Diana Damrau, partię Romea zaśpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

Opera w pięciu aktach.

21 stycznia, godz.18:55

Bilety: 40 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy).