Tragiczne zdarzenie w Łętowni. Utonął 29-latek i 19-latek, który ruszył mu na pomoc

5 sierpnia 2017

W rzece San, w miejscowości Łętownia utonął 29-latek i 19-latek, który ruszył mu na pomoc. Policja apeluje o rozwagę, gdyż nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16, w Łętowni w powiecie przemyskim. Nad rzekę San przyjechało czworo znajomych. Dwójka postanowiła wejść do wody. Nagle porwał ich nurt rzeki i zaczęli się topić. Znajomi, którzy pozostali na brzegu zaczęli wzywać pomocy. Na ratunek ruszył im 19-latek, który wskoczył do wody i najpierw pomógł młodej kobiecie, która zdołała wyjść na brzeg, a następnie zaczął udzielać pomocy mężczyźnie. Nagle obaj zniknęli pod wodą. Osoby będące na brzegu wzywały pomocy.
Zgłoszenie o topiących się w rzece osobach przemyscy strażacy otrzymali w trakcie jazdy na ćwiczenia dotyczące ratownictwa na wodzie dzięki czemu pierwszy zastęp przybył na miejsce tragedii już po 5 minutach. Na miejscu stwierdzono, że jedna osoba leży w wodzie przy brzegu natomiast druga ciągle znajduje się pod wodą. Wraz z zastępem pogotowia ratunkowego przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej młodego mężczyzny, równolegle prowadząc poszukiwania drugiego z nich. Po kilku minutach płetwonurkowie natrafili na poszkodowanego na głębokości około 3 metrów. Po wyciągnięciu przystąpiono do reanimacji jednak po kilkudziesięciu minutach obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 29 -letniego mężczyzny.
19-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety on również zmarł.
Nad wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tragicznego zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

Fot. KM PSP Przemyśl